O firmie

Eco Spedycja powstała w połowie 2011 roku. U jej podstaw legło  przekonanie że znane od lat czynności  można wykonywać lepiej, szybciej, taniej, efektywniej. Wojciech Niemotko, założyciel Eco Spedycji zdecydował o tym że nie będzie więcej powielał schematów działania narzucanych przez duże firmy logistyczne, ale wykorzystując wieloletnie doświadczenie w branży stworzył własną koncepcję organizacji przewozów oraz obsługi klienta.


Główne zasady realizowane w Eco Spedycja sp z o.o. to:

  1. Rozwój i stosowanie procedur i metod pracy wykluczających błędy. Tego samego oczekujemy od naszych partnerów i podwykonawców.
  2. Monitoring przesyłek w czasie rzeczywistym lub zbliżonym do rzeczywistego oraz otwarta komunikacja z klientem w przypadku błędów. Również ten element jest możliwy wyłącznie we współpracy z naszymi partnerami.
  3. Minimalizowanie wpływu procesów transportowych na środowisko naturalne.
    • Wykorzystanie napędu CNG.
    • Maksymalizacja wykorzystania przestrzeni ładunkowej oraz minimalizacja pustych przebiegów poprzez doskonałe planowanie


Eco Spedycja działa na terenie zachodniej części Polski. Posiada dwa oddziały, we Wrocławiu i w Poznaniu, z których prowadzi działalność operacyjną oraz dialog z klientami.
Po pół roku działania nie możemy się pochwalić jeszcze oszałamiającą infrastrukturą, długą listą zadowolonych klientów, ani milionowymi obrotami. Kapitałem Eco Spedycji, który stawiamy do dyspozycji naszych klientów są:

  1. Ludzie – pasjonaci z wieloletnim doświadczeniem
  2. Partnerzy – solidni, wyselekcjonowani podczas lat pracy w branży
  3. Koncepcja biznesowa – klient, może spać spokojnie  
Wojciech Niemotko
Wojciech Niemotko

Doktor Nauk Technicznych Politechniki Wrocławskiej, absolwent Podyplomowego Studium Zarządzania Logistycznego warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej.Z rynkiem transportu jest związany od 1994 roku. W trakcie wcześniejszej kariery zawodowej pracował dla takich firm jak m.in.: Philips DAP Industries Poland, czy Elektrim Kable. Doświadczenia w zarządzaniu transportem międzynarodowym zdobywał przebywając na placówce w Moskwie, gdzie w latach 2002 – 2006 pełnił funkcję kierownika spedycji międzynarodowej Grupy Frans Maas, a następnie w latach 2006 – 2007 Dyrektora Generalnego  OOO „Rewiko Transport.Ru”. W latach 2007-2011 był Dyrektorem Generalnym w firmie M&M.